Všetky kategórie
Industry News

Domov> Novinky > Industry News

Vývoj 1100 h112 hliníkového paralelného toku v mikrokanálových trubiciach

Čas zverejnenia: 2023-03-10 Zobrazenie: 11

① Historická zmena chladiva

V roku 1989 bol podpísaný Montrealský protokol, prvá medzinárodná dohoda o obmedzení používania CFCS, čím sa urýchlil proces ochrany ozónu pred chemickou deštrukciou. V tom čase bol R22 preferovanou náhradou a väčšina komerčných klimatizácií a iných elektrických spotrebičov sa používa dodnes. Masívna spotreba R22 však prinesie Zemi ďalšie katastrofálne škody -- skleníkový efekt, preto bol tiež zakázaný: v roku 2003 sa znížil na 65 %, v roku 2010 na 35 %, v roku 2015 na 10 %. , a v roku 2020 úplne zakázať (po úprave do roku 2030)! A bol zvyknutý na R134a, R407C, R410a a ďalšie nové environmentálne chladiace zariadenia a ako prvý v klimatizačnom systéme automobilov, ktorý získal povinné používanie (predpisy EÚ v roku 1996, predpisy Číny v roku 2002). R410a s vysokým tlakom a vysokou hustotou plynu je široko používaný. Môže používať nielen kompresory s menším objemom, ale aj potrubia a ventily s menším priemerom. Preto sa stal najlepšou voľbou pre komerčné chladivo na svete. Paralelný prietokový mikroprúdový výparník a kondenzátor s vysokotlakovou odolnosťou sa stali najlepšou voľbou pre domáce a komerčné klimatizačné systémy.

② Klimatizácia vozidla preberá vedúcu úlohu pri vstupe do éry mikrokanálov

Mikrokanálový tepelný výmenník (bežne známy ako výparník a kondenzátor s paralelným prietokom) bol prvýkrát vyvinutý dvoma profesormi Stanfordskej univerzity v roku 1981. V roku 1996 sa začal povinne používať v automobilovom klimatizačnom systéme s chladivom R134a. V súčasnosti všetky automobilové klimatizačné systémy na svete používajú tento druh mikrokanálového výmenníka tepla.

③ Domáce a komerčné klimatizácie sú pripravené na spustenie

Aplikácia mikrokanálových výmenníkov tepla v domácich a komerčných klimatizačných systémoch bola oveľa neskoršia. Po prvé, japonský trh, kde je R410a najrýchlejším trhom, začal používať malé klimatizácie s menej ako dvoma jednotkami a postupne sa presúva na veľké klimatizácie. Medzitým rozšíri oblasť výmeny tepla klimatizačných zariadení, aby sa zvýšil pomer energetickej účinnosti na dosiahnutie vysokej účinnosti. A preferovaným komponentom na rozšírenie teplovýmennej plochy klimatizácie je nepochybne celohliníkový mikrokanálový tepelný výmenník.

Ako sa blíži obdobie zákazu, stále viac známych klimatizačných podnikov doma iv zahraničí začalo vyvíjať a používať celý hliníkový mikrokanálový tepelný výmenník. Už pred deviatimi rokmi začali Spojené štáty americké používať celohliníkové mikrokanálové výmenníky tepla na domácich klimatizáciách. Lietadlová loď "York" amerického klimatizačného priemyslu má na svojich produktoch 100% použité celohliníkové mikrokanálové výmenníky tepla. Výrobcovia klimatizácií v Japonsku a Južnej Kórei, ako Sharp, Samsung atď., začali s výskumom mikrokanálových výmenníkov tepla pred niekoľkými rokmi.

V Číne je naliehavejšie urýchliť modernizáciu domácich a komerčných klimatizácií:

Predovšetkým, čínsky výkon klimatizácií je už dlhé roky najväčší na svete a v posledných rokoch tvorí viac ako 70 percent celosvetového ročného výkonu klimatizácií. Čína znáša bremeno obmedzení a zákazov.

Po druhé, konkurencia na čínskom trhu s domácimi a komerčnými klimatizačnými jednotkami je mimoriadne tvrdá, v spojení s vysokou cenou medi je pre podniky ťažké znášať, čo núti podniky zrýchliť tempo „hliníka namiesto medi“ a aplikácie novej technológie, ktorá je splniť ochranu životného prostredia, účinnosť, úsporu energie a zároveň výrazne znížiť náklady a rovnaký objem ceny hliníka je len jedna dvanástina ceny medi. Aplikácia technológie paralelného toku sa stala hlavným smerom znižovania nákladov.

Po tretie, štát zaviedol sériu povinných politík na úsporu energie, zákonov a nariadení a priemyselných noriem. A klimatizácia na dosiahnutie úspory energie má tri hlavné: jedným je použitie riadenia frekvenčnej konverzie, ale frekvenčný menič zvýši veľa nákladov; Druhým je nahradiť chladivo priamo chladivom R410a na výmenníku tepla z medených rúrok, čo však povedie k vyšším nákladom. Po tretie, použitie paralelného prietokového mikrokanálového výmenníka tepla nielen v súlade s ochranou životného prostredia, efektívnou úsporou energie a môže znížiť náklady o viac ako 50%. Preto sa mikrokanál stal najlepšou voľbou a výstupom pre modernizáciu domácej a komerčnej klimatizácie.

图片 1

Horúce kategórie